Animasyon sunum tekniği herhangi bir ürün, endüstriyel tasarımlar, fuar stand tasarımları, mimari ve iç mimari projeler için kullanılabilen etkili bir sunum şeklidir. Televizyon kanalları, sosyal medya, youtube – vimeo gibi video içerik kanalları ve bilgisayarlar aracılığı ile ürün ya da projelerin sunumları 3d animasyon çalışmaları ile rahatlıkla yapılmaktadır. Animasyonlar bir sinema filmi mantığında istenilen fps (frame per second) değerlerinde, istenilen çözünürlükte ve projeyi en iyi anlatacak kadar uzun bir sürede hazırlanmaktadır.

3D Mimari Animasyon hizmetleri, mimari ya da iç mimari projelerinizin, henüz inşaat halinde ya da daha öncesinde satış ve pazarlama alanında, vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Mimari animasyon sayesinde, projelerin her detayını anlatabileceğiniz sahneler hazırlanarak, kamera hareketleri ile mekanı tanıtma şansı artmaktadır. Proje içerisinde yol, kaldırım ve doğal hayatı vurgulamak açısından, insan, araba gibi hareketli objeler ile detaylandırıldığında animasyon, sunumu izleyecek kişiler açısından tüm atmosferi hissedebilecekleri bir ortam yaratmaktadır.

Mimari Animasyon Neden Önemlidir?

Mimari ve İç Mimari projeler için 3d mimari animasyon, tüm projenin 3 boyutlu tüm sahnesinin hazırlanması ile birlikte, proje içerisinde istenebilecek her noktasını detaylı bir şekilde gösterebilecek kadar avantajlı bir konudur. Örneğin; bina içerisinde merdivenlerden çıkabilir, havuz kenarında peyzaj detaylarını gösterebilir, ya da projenin kuşbakışı geçişleriyle tamamını bir film içerisinde sunumlarınızda kullanabilirsiniz.

Bu animasyon filmleri, müşterileriniz için sizinle henüz iletişim kurmadan bile proje hakkında fazlasıyla detaylı bilgiye sahip olmasını ve, çok hızlı ve etkili bir şekilde insanlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Sosyal medyanın gücü ile, ilgi dahilinde olan herkes, her istediği an, istediği kadar animasyon filmlerinizi inceleyip, projeniz hakkında siz anlatmak zorunda olmadan, bir çok detayı incelemiş olacaktır.

3D Animasyon ‘un Kullanım Alanları

Ticari alanda işleyen bir çok şirket için 3d animasyon, gelişen teknoloji ve artan ihtiyaçlar ile birlikte önemli bir rol almaktadır. 3D animasyonlar, inşaat projeleri, cafe, bar, restaurant, otel, villa, ev gibi projelerde kullanıldığı gibi, endüstriyel tasarım ürünlerinin, reklam – pazarlama, eğitim materyalleri gibi konularda da yüksek etkiye sahiptir. Özel sunumlar için de bir ürünün çalışma prensiplerini anlatan 3d animasyonlar hazırlanmaktadır.

Animasyon filmler, çizgi film sektörü kısa filmler, uzun metrajlı filmler vb. sanat çalışmalarında da fazlasıyla kullanılmaktadır. Sinema sektöründe filmler içerisinde, hali hazırda olmayan sahneler, yapılar, objeler, canlı yaşamlar gibi bir çok öğeyi görmek mümkün. Tamamiyle hazırlanan animasyon sinema filmeri de hem çocuklar için hem de yetişkinler için uygun ve eğlenceli içerikler bulunmaktadır.