Sektör içerisinde üretim yapan çok farklı alanlardaki şirketler, ürünlerinin tanıtılması amacıyla, katalog, broşür çalışmaları, web sayfası ürün teşhir alanları gibi bölümlerde, 3d ürün görselleştirme hizmetine ihityaç duymaktadır. Daha önceden profesyonel ürün fotoğraflama ile hazırlanan bu görsel işler, artık maliyet, süre ve kolaylık bakımından 3d çalışmalar ile yürütülmektedir.

Mobilya, makine techizar ve bilimum ürünler, Metal, plastik, ahşap, cam vb. tüm türde imal edilme ihtiyacı olmadan, satış işlemlerinin başlatılması için görseller haline getirilebilmektedir. Tüm ürünlerin ölçü ve detaylarını belirleyen teknik çizimleri baz alınarak, gerçek ölçülerinde modellenir ve ister boş sahne içerisinde, ister bir mekan vb. sahne içerisinde gerçekçi görüntüler alınarak, hizmet almak isteyenler için ihtiyaç duydukları tüm çözünürlükte sağlanabilmektedir.

Ürün Modellemenin Önemleri

Şirketler belirli bir ürün portföyüne sahip olsalar da, zaman içerisinde ar-ge çalışmaları ve yeni ürün piyasaya sürme işlemleri sürekli olmaktadır. Ürünlerin 3d görselleştirilmesi işlemi, yeni çıkacak ürünlerin de hiçbir stil farklılığı olmadan, daha önceden hazırlanmış sahneler içerisinde, aynı kalite ve stilde görsellerin çok hızlı bir şekilde elde edilmesini sağlamaktadır.

Firmalar kendi sektörleri ile ilgili katıldıkları fuarlada, yüksek çözünürlüklü çok büyük baskılar yapabileceği görsellere ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç 3d görselleştirme sayesinde, düşük maliyet ve çok hızlı giderilebilmektedir.

3D Ürünler ile ilgili Animasyon Çalışmaları

Ürün görselleştirmesinin bir diğer kolu da, hareketli ürünlerin animasyon filmlerinin hazırlanarak sunumlandırılması işlemidir. Makine veya hareketli parçalara sahip ürünler için, hareket özelliklerinin anlatılabileceği, Makinelerin çalışma prensiplerinin gösterilebileceği eğitim ya da satış amaçlı animasyon film ihtiyaçları karşılanabilmektedir.